Hizmetlerimiz

İpek kirpik uygulaması, gerçek kirpiklerin uzunluğunu ve kalınlığını arttırmaya yarayan yeni bir yöntemdir. İpekten hazırlanmış olan bu takma kirpikler, gerçek kirpiklere tek tek özel yapıştırıcısı ile yapıştırıldığından görünümü oldukça doğaldır. Bu kirpikler farklı şekil ve kalınlıklarda olabildiğinden, her tipte doğal kirpiğe görsel olarak uyum sağlayabilmektedir.

Bir ipek kirpik tanesinin uzunluğu 8-15 milimetre arasında değişebilmekte ve uygulama doğru yapıldığında, doğal kirpiğin büyümesine bağlı olarak, bulunduğu yerde 3 aya kadar dökülmeden kalabilmektedir. Ancak bu süre içinde gözün elle ovuşturulmaması veya doğal nedenlerle gerçek veya ipek kirpik dökülebileceğinden takma ipek kirpik uygulamasının bakımının belirli aralıklarda tekrarlanması önerilmektedir.

Ortalama 1 saat süren uygulamamızda, medikal yapıştırıcı kullanıldığından, ipek kirpik tamamen hipo-alerjiktir. En hassas göz çevresinde dahi güvenle uygulanabilir. İster düz ve uzun, ister kıvrık yapıda uygulanabilen kirpik modellerinden size uygun olanı profesyonel ekibimiz tarafından seçilir ve uygulanır.

Kirpik perması özel perma makaraları ile yapılan ve kirpiklere kavis kazandıran bir kirpik bakım işlemidir. Kirpik perması yaklaşık olarak 40-50 dakika sürmekte olup, kirpiğin uzunluğuna ve yapısına göre istenilen etkiyi oluşturur. Kirpikler vücudun en zor şekle giren tüyleri arasındadır. Bu nedenle perma yapılmaksızın istenilen kavise erişmesi bir hayli zor olabilmektedir. Kirpik perması kirpiklerin bir süre içinde kalıcı olarak kıvrık olmasını sağlayan kozmetik işlemdir.

  • Kirpikleriniz temizlendikten sonra özel imal edilmiş rulolar kirpik diplerinize yapıştırılır. Kirpikler bu yapışkanlı rulonun üzerine doğru dikkatlice bir çubuk yardımıyla yapıştırılır. Tamamıyla ruloya yapıştırılan kirpiklere özel ilaç sürülüp bekletilir. Kirpik bakımını yapan bir diğer solüsyonla yapışkan maddenin çözümü sağlanır ve nemli pamuk yardımıyla rulolar çıkartılır.
  • Uygulama süresi yaklaşık 45 dakikadır.
  • 3.5 – 4 ay dayanır.
  • İlk yapıştırdıktan 20 gün sonra uygulama tekrarlanır ise sonuç daha etkili olur.
  • Dökülme, kırılma gibi bir etkisi yoktur ve göze zarar vermez.

Öncelikle kişinin hem kirpik hem de ten uyumuna göre uygun renge karar verildikten sonra boyama işlemine geçilmektedir. Kirpik boyama işlemine başlamadan önce kişinin kirpikleri yağsız olan bir makyaj temizleme ürünü ile derinlemesine olacak şekilde temizlenir. Daha sonra kişinin göz kapaklarını korumak için yağ bazlı içeriği olan bir krem ya da vazelin de kullanılabilir hatta doygun olan kremlerde yine kullanılabilir.
Kişinin göz kapaklarına yağ bazlı kremin sürülme amacı ise, özellikle kirpik boyama esnasında cilt ile temas ettiği zaman herhangi bir kalıcı izin oluşmaması için sürülmektedir. Kirpik boyası sağlık bakanlığı tarafından onaylanmış boya kullanılmaktadır. Bu boya bir kabın içerisine konulur ve ardından içine bir miktar oksidan eklenerek boyanın kıvamı inceltilir. Kirpikleri boyamak için uygun olan bir fırça yardımı ile kirpikleri boyama işlemine başlanır. Her kişinin kirpik yapısı farklıdır, bu nedenle boyama işlemi uygulandıktan 15 ile 20 dakika arasında süre değişmektedir. Ancak kirpik boyama işlemi bittikten yaklaşık bir 20 dakika bekledikten sonra ıslak bir pamuk yardımı ile kirpikte kalan sıvı kolaylıkla temizlenir. Bu işlemlerin ardından kirpik boyaması tamamlanmış olur.

Kirpik lifting, özel olarak geliştirilmiş şekillendirici bgudi ve solusyonlar yardımıyla. Kirpiğin şeklinin belli bir süreliğine değiştirilmesi, kaldırılması işlemidir.

Aslında kirpik perması ve kirpik liftinginde kullanılan solusyonlar tamamen aynıdır. Aradaki tek fark şekillendirici kirpik bigudileridir. Kirpik permasında kirpikleri daha çok kıvırabilmek için daha yuvarlak ve silindirik bigudiler kullanılır. Liftingde ise, amaç kıvırmaktan çok kalkık durmasını sağlamaktır. Bu yüzden daha yassı patch’ler kullanılır.

İşlem ortalama bir saat sürer.

İşlemin kalıcılığı ilk yaptırdığınızda 1,5 – 2 ay kadardır. Fakat düzenli yaptırılırsa bu süre uzayabilir.

İşlem doğru şekilde yapılırsa, tecrübeli bir uzman tarafından yapılırsa, kaliteli ürün kullanılırsa kendi kirpiklerinize zarar vermez. Burada önemli olan kullanılan solusyonların sürelerini iyi ayarlamaktır. Şekillendirici solusyonlar gözde çok uzun süre bekletilirse kirpiklerinizde aşırı kuruma yapabilir. Çok az bekletilirse de kirpik şekil almayabilir. Uzmanın bu süreye dikkat etmesi gerekir. Bunun dışında da kirpiklerin kurumasını önlemek için kirpik bakım kremleri veya yağları kullanılabilir.