Hizmetlerimiz

Kalıcı makyaj mikro pigment uygulamasıdır. kalıcı makyajda kişiye özel tek kullanımlık steril iğneler kullanılır. İçerdiği maddeler bitkisel içerikli maddelerdir. Bu yüzden sağlık son derece güvenlidir. Kullanılan ürün bitki özlü olup alerjik reaksiyon yaratmaz. Bu ürünler yüz bölgesi için özel tasarlanmıştır. Kalıcı makyaj ürünleri katkı ve koku maddeleri içermez. Kalıcı makyajı dövme işlemi ile karıştırmamak gerekir. Dövmeden en büyük farkı ciltteki kalıcılık süresidir. Kalıcı makyaj ürünleri bitkisel olduğu için zaman içerisinde yavaş yavaş ciltten silinerek kaybolur. Mikro iğneler ile deri altına tamamen organik olan boyaların yerleştirilerek uzun yıllar kullanılabilen makyaj oluşturulmaktadır. Bu muhteşem yöntem ile ciltte beğenilmeyen kusurlu bölgelere kalıcı makyaj uygulanarak güzelliğiniz deki gölgeleri yok edebilirsiniz. Kalıcı makyaj uygulamasında doğal ve mineral renkler deri yüzeyinin hemen altına tek seferlik iğneler ile empoze edilir. Kalıcı makyajda kullanılan bu boyaların renkleri tamamen bitkisel içerikli olup hiç bir yan etkisi yoktur ve hiç bir şekilde zarar vermemektedir.

Kalıcı makyajın ömrü genel olarak 2-5 yıl arasındadır. Ancak bu süre kişinin cilt yapısına, yaşına ve yaşadığı çevresel faktörlere göre değişir. Deri altındaki renkli pigmentler cilt yenilendikçe azalır, solar ve sonunda tükenir. Bu nedenle kalıcı makyaja belli aralıklarla rutuj yapılması gerekir. Açık renkli ciltler esmer ciltlerden daha hızlı yenilenir. Bunun sonucu olarak da kalıcı makyaj da ki kalıcılık süresi kısalır. Ayrıca yaş ilerledikçe yenilenmesi yavaşladığından kalıcı makyajın ömrü uzar.

Kalıcı makyaj et beni ve keloidlerin (yürüyen yara) üzerine, pigment alerjisi olanlara, 18 yaşın altındakilere, melenoma (ciltteki kırmızılıklar) konjoktivit (akan göz göz yaşı iltihabı) kılcal damar çatlamaları üzerine, cilt lezyonları (egzama, siğil, mantar) üzerine, psikolojik rahatsızlığı olan kişilerde (şizofren) hassas ve ince gözüken ciltlerde, cildinde reaksiyon oluşan kişilerin testsiz çalışılmamalı, lens kullanımda (eyelinerden) bir hafta sonra kullanılmalı.

Kalıcı makyaj uygulamaları arasında en çok adı geçen işlem olan microblading kaşlar için uygulanan bir yöntemdir. Doğal görünümlü kaşlar elde etmeye olanak sunan microblading sayesinde yüz şekline uygun, doğal kaş kılı gibi görünen kaşlara sahip olunabilir. Microblading genellikle kıl tekniği kaş kontürü olarak da adlandırılıyor. Bilindiği üzere kaşlar, yüzün ifadesini sağlayan yegane unsurdur. Dağınık, bozuk şekle sahip olan kaşlarda büyük bir başarı ile uygulanan kıl tekniği microblading işleminde amaç, doğal kaş kıllarına benzeyen bir görünüm elde etmektir. 3D kaş tekniği olarak da bilinen microblading yöntemi, kaşların seyrek olan kısımlarına profesyonel biçimde renk pigmentlerinin uygulanmasıdır.

Günümüzde tüm dünyadaki kalıcı makyaj uygulamaları içerisinde en çok başvurulan yöntem, kaşlar için yapılan uygulamalardır. Diğer kalıcı makyaj işlemlerine göre kalıcılık süresi daha azdır fakat zamanla yenilenerek bu süre uzatılabilir. Microblading uygulamasına başlanmadan önce kişinin yüzüne uygun bir kaş şekli belirlenir ve çizilir. Daha sonra microblading işlemi bu belirlenen kaş şekli üzerinden uygulanır. Özenle uygulanan microblading işleminde en çok dikkat edilen unsur, uygulanan renk pigmentlerinin kaşların yönünde olması ve diğer kaş kılları hangi kalınlıkta ise, buna uygun kaş kılı görünümü oluşturmaktır. Uzman ellerden çıktığında kaş kontürü uygulamasının gerçek kaştan hiçbir farkı olmaz. Dolayısıyla kaş kontürü günümüzde sıklıkla başvurulan bir yöntemdir.

Kalıcı Makyaj eyeliner uygulaması ile; büyük gözleri normalleştirilebilir, bitişik gözleri daha ayrık gösterilebilir, kücük gözleri daha büyük gösterilebilir, iddiasız gözleri daha egzotik ve çekici gösterilebilir. Kirpiği cansız olan bayanlarda veya küçük gözlere sahip olan kişilerde yapılacak eyeliner kalıcı makyaj uygulamasıyla daha parlak ve daha anlamlı bakışlar kazanmak mümkün olur.

İşlem sonrasında göz kapaklarında hafif kızarklık ve şişme oluşur, birkaç gün içinde kızarıklık ve şişme kaybolacaktır.
Uygulama sonrasında renk daha koyu bir görünüme bürünsede zamanla renkler orjinal hale gelecektir. Koyu tonlar artık kaybolmuş olacak. İşlem sonrası uzmanınız tarafından size verilen melhem düzenli olarak kullanılmalıdır. Cilt bakım talimatlarına kesinlikle uyulmalı.

Dudak kontürü uygulaması ile hiçbir cerrahi operasyon veya dolgu olmadan, küçük ve ince dudaklar daha büyük ve dolgun yapılabilir. Büyük ve dolgun dudaklar ise daha küçük ve ince gösterilebilir. Renksiz ve solgun dudaklar renkelendirilerek daha canlı bir görünüm kazanması sağlanır. Dudakta renk boşlukları ve yara izi varsa mükemmel kamufle ederek dudakların normal görüntüsüne getirilebilir.

Psikolojik rahatsızlığı olan kişilerde , 18 yaşin altındaki kişilere , pigment alerjisi olanlara, keloidlerin (yürüyen yara) üzerine , kılcal damar çatlamalari üzerine,
ilt lezyonları (egzama,siğil, mantar)üzerine dudak kontürü uygulanmaz